LADA Vesta, elegancia a pohodlie

LADA Vesta sedan je je päťmiestny sedan, ktorý má štvordverovú trojpriestorovú karosériu so samostatným batožinovým priestorom. Moderný dizajn, priestranný interiér.

LADA Vesta – elegantná, rýchla, pohodlná – automobil LADA novej generácie. Silueta sedanu navrhnutý v jednom “X” koncepte , ktorý predstavuje novú firemnú identitu, ktorá je ľahko rozpoznateľná v detailoch: spredu tmavá farba mriežky chladiča, na bokoch vystupujúci tvar X a vzadu svetlá reflektorov. Odvážny návrh vozidla LADA Vesta pôsobí dynamický a atleticky a nezostane bez povšimnutia na ceste.

LADA Vesta je automobil s novým pohľadom na ergonómiu – priestranný interiér, veľké prvky prístrojovej dosky a volantu, rozšíril sa rozsah úpravy sedadla vodiča, ktoré je výškovo nastaviteľné s lakťovou opierkou, bol pridaný priestor pre nohy pre cestujúcich v druhom rade – to všetko vytvára pocit bezpečia a pohodlie. Interiérový dizajn poskytuje vysoký akustický komfort na všetkých typoch ciest. Sklopením zadných sedadiel sa zvýši priestor už teraz objemného kufra.

Maximálny jazdný komfort umožňuje vybavenie vozidla:
– Multimediálny systém so 7″ dotykovým displejom, podporou Bluetooth, handsfree;
– Automatická klimatizácia s funkciou udržiavať požadovanú teplotu a rýchly ohrev čelného skla;
– Chladenú odkladaciu schránku spolujazdca;
– Palubný počitač, ktorý umožňuje sledovať spotrebu paliva, čas, priemernú rýchlosť jazdy a ďalšie dôležité ukazovatele;
– Volant s ovládacími tlačidlami pre média a tempomat;
– USB a AUX vo výklenku pre mobilný; telefón;
– Bzučiak parkovacej brzdy;
– Tempomat s obmedzovačom rýchlosti;
– Dažďový senzor;
– Podsvietenie miesta vstupu a výstupu na predných dverách: jednoduchá ale praktická funkcia, ktorá zvyšuje komfort a bezpečnosť.

Vysoký stupeňˆ bezpečnosti je samozrejmosťou automobilu LADA Vesta. Už základná verzia je vybavená systémom kontroly stability ESC, ABS, systém pomocníka pri štarte v kopci, predný airbag, opierky hlavy, automatické zamykanie dverí pri jazde. Vysoká úroveň ochrany je k dispozícii pre najmladších cestujúcich: zámok pre zamknutie zadných dverí, systém uchytenia ISOFIX.

Dynamická verzia so šestnásťventilovou hlavou motora sa vyrovná najmodernejším svetovým analógiám. Motor je vybavený viacbodovým vstrekovaním paliva a riadiacou jednotkou BOSCH, zodpovedá medzinárodným normám a zároveňˆ sa vyznačuje vysokým výkonom a stabilne nízkou spotrebou paliva. LADA Vesta je k dispozícii s manuálnou alebo automatickou prevodovkou, ktorej regulátor riadenia programu má viac ako 20 štandardných algoritmov v závislosti na štýle jazdy a ktorá sa vyznačuje nízkou spotrebou paliva.