LADA Granta sedan

LADA Granta, pevný charakter

LADA 2190 Granta je päťmiestny sedan, ktorý má štvordverovú trojpriestorovú karosériu so samostatným batožinovým priestorom. Moderný dizajn, priestranný interiér, vyrábaný vo viacerých variantoch, zdôrazňujú osobitosť tohto modelu.

Optimálna predná a zadná náprava v kombinácii s elektrickým posilňovačom riadenia a vetranými prednými brzdovými kotúčmi garantujú pohodlné ovládanie a presnosť reakcií vozidla. Všetky modely sú vybavené výškovo nastaviteľným volantom, ABS, airbagom vodiča a
spolujazdca, centrálnym zamykaním dverí, palubným počítačom, posilňovačom riadenia.

Dizajn vozidla LADA Kalina sa vyznačuje geometrickou presnosťou línií, ktoré mu dávajú dojem ľahkosti a dravosti. Elegantné predné a zadné svetlá, vkusné obloženie chladiča s mohutným firemným logom, otvorené oblúky predných a zadných kolies umocňujú pocit ľahkosti a zároveňˆ robustnosti.

Pohodlie vodiča a spolujazdca na prednom sedadle zabezpečuje možnosť regulovania nastavenia predných sedadiel a operadiel. Čiastočné alebo úplne sklopenie zadných sedadiel umožňuje využívať vozidlo aj na prepravu nákladov. Veľká presklená plocha zaručuje posádke vozidla výborný prehľad o dopravnej situácii.

Veľká presklená plocha zaručuje posádke vozidla výborný prehľad o dopravnej situácii. Prístrojová doska i celý interiér sú riešené účelne a s ohľadom na celkovú ergonómiu a funkčnosť. Vonkajšie zrkadlá sú ovládané zvnútra automobilu, volant i vrchné úchytky bezpečnostných pásov sú výškovo nastaviteľné. Priestor karosérie umožňuje pohodlné cestovanie piatim osobám.liva.

Dynamická verzia so šestnásťventilovou hlavou motora sa vyrovná najmodernejším svetovým analógiám. Motor je vybavený viacbodovým vstrekovaním paliva a riadiacou jednotkou BOSCH, zodpovedá medzinárodným normám a zároveňˆ sa vyznačuje vysokým výkonom a stabilne nízkou spotrebou paliva.

Karoséria využíva súčiastky z pozinkovanej ocele, čo zabezpečuje dobré antikorózne vlastnosti. Automobily LADA zodpovedajú európskym bezpečnostným štandardom, karoséria je konštruovaná tak, aby v prípade nárazu pohltila prevažnú časť energie a cielene ju rozdelila.

Technické parametre LADA Granta sedan

 LADA KALINA HATCHBACK
Emisná norma EURO 6
Počet miest na sedenie 5
Počet dverí 4

 

MOTOR
Motor 11186 / 21126
Typ 8 V / 16 V
Zdvihový objem (cm³) 1 596
Výkon (kW / ot. /min) 64,0 / 5 100 – 72,0 / 5 600
Maximálny otáčavý moment (Nm / ot. /min 140 / 3 800 – 145 / 4 000
Palivo benzín
Vstrekovanie viacbodové BOSCH

 

ROZMERY
Rázvor (mm)  2 476
Celková dĺžka (mm) 4 260
Celková výška nezaťaženého vozidla (mm) 1 500
Celková šírka (mm) 1 700
Objem batožinového priestoru (l)  440 / 750

 

HMOTNOSŤ
Užitočná hmotnosť (kg) 450 / 460
Celková hmotnosť(kg) 1 560
Pohotovostná hmotnosť (kg) 1 090 / 1 100
Max. prípojná hmotnosť (kg) príves brzdený 900
Max. prípojná hmotnosť (kg) príves nebrzdený 400

 

PREVÁDZKOVÉ VLASTNOSTI
Maximálna rýchlosť (km/hod.) 168,5
Prevodovka 5 MT / 5 MT (4 AT)
Kombinovaná spotreba benzín (l / 100 km) 6,6 / 6,4 (7,1)
Emisie CO2 kombinované (g/km) 149 / 148 (164)
Objem palivovej nádrže (l) 50


Uvedené spotreby paliva a emisie CO2 sú určené metodikou stanovenou podľa platných právnych predpisov požadovaných pre homologizáciu vozidla a slúžia na porovnanie vozidiel v daných parametroch za rovnakých podmienok. Bežná spotreba sa môže od týchto údajov líšiť v závislosti na charaktere jazdy, zaťažení vozidla, poveternostných podmienkach a profile trasy.