LADA Kalina hatchback

LADA Kalina, tvoje mesto, tvoja LADA

LADA 2192 Kalina je päťdverový dvojpriestorový hatchback, vyznačujúci sa skvelým manévrovacími schopnosťami a vynikajúcou dynamikou. Rozmery modelu LADA Kalina zaisťujú vozidlu výhodu pri parkovaní v stiesnených mestských podmienkach.

Optimálna predná a zadná náprava v kombinácii s elektrickým posilňovačom riadenia a vetranými prednými brzdovými kotúčmi garantujú pohodlné ovládanie a presnosť reakcií vozidla. Všetky modely sú vybavené výškovo nastaviteľným volantom, ABS, airbagom vodiča a spolujazdca, centrálnym zamykaním dverí, palubným počítačom, posilňovačom riadenia.

Pohodlie vodiča a spolujazdca na prednom sedadle zabezpečuje možnosť regulovania nastavenia predných sedadiel a operadiel. Čiastočné alebo úplne sklopenie zadných sedadiel umožňuje využívať vozidlo aj na prepravu nákladov. Veľká presklená plocha zaručuje posádke vozidla výborný prehľad o dopravnej situácii.

Prístrojová doska i celý interiér sú riešené účelne a s ohľadom na celkovú ergonómiu a funkčnosť. Vonkajšie zrkadlá sú ovládané zvnútra automobilu, volant i vrchné úchytky bezpečnostných pásov sú výškovo nastaviteľné. Priestor karosérie umožňuje pohodlné cestovanie piatim osobám.

Za svoju históriu tento automobil dokázal, že princípy založené 30 rokov dozadu sú stále aktuálne: unikátna priechodnosť, spoľahlivosť a jednoduchosť údržby.

Dynamická verzia so šestnásťventilovou hlavou motora sa vyrovná najmodernejším svetovým analógiám. Motor je vybavený viacbodovým vstrekovaním paliva a riadiacou jednotkou BOSCH, zodpovedá medzinárodným normám a zároveňˆ sa vyznačuje vysokým výkonom a stabilne nízkou spotrebou paliva.

Karoséria využíva súčiastky z pozinkovanej ocele, čo zabezpečuje dobré antikorózne vlastnosti. Automobily LADA zodpovedajú európskym bezpečnostným štandardom, karoséria je konštruovaná tak, aby v prípade nárazu pohltila prevažnú časť energie a cielene ju rozdelila.

Dizajn vozidla LADA Kalina sa vyznačuje geometrickou presnosťou línií, ktoré mu dávajú dojem ľahkosti a dravosti. Elegantné predné a zadné svetlá, vkusné obloženie chladiča s mohutným firemným logom, otvorené oblúky predných a zadných kolies umocňujú pocit ľahkosti a zároveňˆ robustnosti.

Okrem vonkajšej príťažlivosti ladné tvary karosérie zabezpečujú Lade Kalina výbornú aerodynamiku pri rýchlej jazde a vytvárajú optimálnu vyváženosť pri odpružovaní.

Technické parametre LADA Kalina hatchback

 LADA KALINA HATCHBACK
Emisná norma EURO 6
Počet miest na sedenie 5
Počet dverí 5

 

MOTOR
Motor 11186 / 21126
Typ 8 V / 16 V
Zdvihový objem (cm³) 1 596
Výkon (kW / ot. /min) 64,0 / 5 100 – 72,0 / 5 600
Maximálny otáčavý moment (Nm / ot. /min 140 / 3 800 – 145 / 4 000
Palivo benzín
Vstrekovanie viacbodové BOSCH

 

ROZMERY
Rázvor (mm)  2 476
Celková dĺžka (mm) 3 893
Celková výška nezaťaženého vozidla (mm) 1 500
Celková šírka (mm) 1 700
Objem batožinového priestoru (l) 240 / 550

 

HMOTNOSŤ
Užitočná hmotnosť (kg) 450 / 460
Celková hmotnosť(kg) 1 560
Pohotovostná hmotnosť (kg) 1 090 / 1 100
Max. prípojná hmotnosť (kg) príves brzdený 900
Max. prípojná hmotnosť (kg) príves nebrzdený 400

 

PREVÁDZKOVÉ VLASTNOSTI
Maximálna rýchlosť (km/hod.) 168,5
Prevodovka 5 MT / 5 MT (4 AT)
Kombinovaná spotreba benzín (l / 100 km) 6,6 / 6,4 (7,1)
Emisie CO2 kombinované (g/km) 149 / 148 (164)
Objem palivovej nádrže (l) 50

2194cUvedené spotreby paliva a emisie CO2 sú určené metodikou stanovenou podľa platných právnych predpisov požadovaných pre homologizáciu vozidla a slúžia na porovnanie vozidiel v daných parametroch za rovnakých podmienok. Bežná spotreba sa môže od týchto údajov líšiť v závislosti na charaktere jazdy, zaťažení vozidla, poveternostných podmienkach a profile trasy.